Gięcie blach

1

Prasa krawędziowa Xpert 250/4100 to jedna z najnowocześniejszych obecnie na rynku maszyn do gięcia i formowania blach. Dzięki naciskowi 250 ton i maksymalnej długości gięcia 4100mm oraz dwóm całkowicie niezależnym zderzakom tylnym ma możliwość gięcia najbardziej skomplikowanych kształtów 3D.  6-osiowy zderzak pomyślany jest, jako sztywna podpora. Dwa palce montowane na systemie belki wykonują przesuwy niezależnie od siebie. Możliwe jest gięcie krawędzi przestrzennych. Zderzaki w całości sterowane są przez system ByVision. Do gięcia wąskich i wysokich profili, a także wielościennych elementów z wysokimi ściankami używamy wydłużonych stempli, co jest możliwe dzięki zwiększonemu skokowi i prześwitowi.

2

Dzięki podwójnemu systemowi prowadnic i nowoczesnej, automatycznej kompensacji ugięcia ramy bocznej maszyna zapewnia stałą adaptację przesuwu. Pomiar wykonywany jest przez wysoce precyzyjne, liniowe enkodery. System ten eliminuje wszelkie negatywne skutki odkształcenia korpusu mające wpływ na precyzję gięcia. Dodatkowo reakcyjna hydrauliczno- dynamiczna kompensacja ugięcia belki dolnej zwiększa dokładność precyzji gięcia. Podczas procesu gięcia pomiar siły nacisku jest ciągły. Jeżeli geometria części wymusza zmianę siły gięcia, dostosowanie kompensacji odkształcenia belki dolnej nastąpi automatycznie. Aby zapewnić dokładność gięcia już od pierwszego elementu stosujemy Dynamiczny Pomiar Grubości Materiału.

3

Grubość materiału jest określana przy użyciu wysoko precyzyjnych czujników nacisku. Różnice w grubości są korygowane przez nową kalkulację dolnego zwrotnego położenia stempla podczas procesu gięcia. Bardzo ważną funkcją dającą przewagę na rynku jest Laserowy System Pomiaru Kątów, który zapewnia najwyższą dokładność przy uzyskiwaniu zadanych kątów i przyśpiesza pracę poprzez eliminację czasu potrzebnego na pomiar kątów zagiętego detalu i wpisaniu wartości korekty. Rozwiązanie gwarantuje taki sam kąt na całej długości gięcia poprzez pomiar tylko i wyłącznie w jednym punkcie detalu, bez względu na jego długość. 

Parametry

ParametrWartośćJednostka
Nacisk2500kN
Całkowita długość gięcia4100mm
Standardowy skok [S]265mm
Prześwit [D]550mm
Odległość między kolumnami3750mm 
Moc22kW


Bystronic Xpert Video